Безпечна експлуатація генераторів та газового обладнання для запобігання виникненню пожеж
Безпечна експлуатація генераторів
Через постійні атаки на енергосистему Україні портативна електростанція або бензиновий генератор нині є розумним і відносно економічним рішенням, але одночасно й джерелом небезпеки.
Бензиновий генератор виділяє чадний газ, тому розміщують його на відстані не менше 6 метрів від вікон і дверей на майданчиках, не захаращуючи проходів, під навісом або в просторому приміщенні з вентиляцією й можливістю провітрювання.
Не ставте генератор у вибухонебезпечному середовищі. Не відкривайте кришку бензобака, коли увімкнено двигун.
Будь-яке пошкодження електричних кабелів повинно бути ліквідовано негайно. Замініть пошкоджену ділянку або ізолюйте її. Не торкайтеся оголених дротів і стежте за силовими кабелями генератора.
Вологе середовище небезпечне для двигуна. Бензиновий генератор заборонено вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Не торкайтеся генератора вологими руками!
Підключення
Дотримуйтеся інструкції з підключення та експлуатації генератора. Перевірте технічні характеристики, специфікацію та потужність вашої моделі генератора. Підключення повинно проводитися у добре провітрюваному приміщенні або на відкритому повітрі. Перевірте рівень вологості, приберіть легкозаймисті речовини і матеріали. Одягніть сухий захисний одяг і гумові рукавички.
Перевірте рівень мастила в двигуні.
Переконайтеся, що електричні елементи заземлені, не допускайте контакту силових контурів з водою.
Для підключення електроприладів використовуйте подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути заземлювальний контакт.
Технічне обслуговування і заправляння
Під час заправляння двигуна забороняється палити.
Поруч з генератором не повинно бути джерел відкритого вогню або іскор.
Забороняється відкривати кришку бака, коли генератор працює. Для заправляння вимкніть двигун і дочекайтеся його охолодження – зазвичай для цього достатньо п'яти хвилин. Не нахиляйте генератор! Під час заправляння обладнання повинно бути встановлено на рівній надійній поверхні.
Перевірте заземлення, не вдихайте пари бензину, не допускайте потрапляння пального на шкіру.
Звертайте увагу на якість бензину. Не зберігайте бензин довше за шість місяців, оскільки в цьому разі генератор працюватиме з підвищеним утворенням диму, а в двигуні може осідати кіптява.
Регулярно перевіряйте рівень мастила у двигуні. Недостатнє змащення може призвести до виходу двигуна з ладу, швидкого зношення.
Регулярно заміряйте рівень оксиду вуглецю, який виробляє вихлопна система бензогенератора.
Стежте за електричними кабелями. Не допускайте перекручування дротів, їх контакту з гарячими поверхнями і водою, занурення в іншу рідину. Будь-які пошкодження ізоляції потрібно виправляти у найкоротші терміни.
Є небезпека випадкового вмикання двигуна. Тому перед ремонтом або під час заправки свічку запалювання рекомендується від'єднати.
Регулярно проводьте чистку, обслуговування і за потреби заміну повітряних фільтрів, паливних фільтрів і свічок запалювання.
Відключення і консервація
Якщо бензогенератор потрібно зберігати довше за три місяці, слід вжити заходів для безпечної консервації. Бензин з бака повинен бути повністю злитий, бак осушений. Мастило рекомендується повністю замінити. Впускні і випускні клапани потрібно перекрити. Генератор має зберігатися в сухому, провітрюваному, чистому місці.
Дотримання правил безпеки під час експлуатації генераторів, правил їх зберігання та обслуговування не тільки збереже двигун, але і вбереже здоров'я працівників портативної електростанції.
Безпечна експлуатація газового обладнання
Професійна установка та обслуговування:
-
Газове обладнання повинні встановлювати та обслуговувати лише кваліфіковані спеціалісти.
-
Регулярно проводьте технічне обслуговування газових приладів.
Перевірка герметичності:
-
Регулярно перевіряйте з'єднання газових труб на герметичність.
-
При виявленні запаху газу негайно провітріть приміщення, не використовуйте електроприлади та викличте аварійну газову службу.
Правильне використання:
-
Використовуйте газові прилади відповідно до інструкцій виробника.
-
Не залишайте увімкнені газові прилади без нагляду.
Вентиляція:
-
Забезпечте належну вентиляцію приміщень, де використовуються газові прилади.
-
Не закривайте вентиляційні отвори та витяжки.
Детектори газу:
-
Встановіть датчики газу та чадного газу у приміщеннях з газовим обладнанням.
-
Регулярно перевіряйте справність детекторів та своєчасно замінюйте батареї.
Навчання та підготовка:
-
Ознайомте всіх членів родини з правилами безпечного використання газових приладів.
-
Розкажіть, як діяти у випадку витоку газу чи виникнення пожежі.
Загальні рекомендації
Пожежна безпека:
-
Тримайте вогнегасники та пожежні ковдри у доступних місцях.
-
Навчіть всіх членів родини користуватись засобами пожежогасіння та правилам евакуації.
Чистота та порядок:
-
Уникайте накопичення пилу та жиру на електричних і газових приладах.
-
Регулярно очищуйте вентиляційні отвори та фільтри.
Дотримання цих рекомендацій допоможе значно знизити ризик виникнення пожеж та інших небезпечних ситуацій, пов’язаних з експлуатацією електро- та газового обладнання.