Доброславська громада

Одеська область, Одеський район

Україна вперше представила Індекс ґендерної рівності за європейськими стандартами

Дата: 06.03.2025 16:15
Кількість переглядів: 13

У Києві відбулася презентація фінальних результатів першого Індексу ґендерної рівності (Gender Equality Index) – інструменту, який вимірює стан рівності між жінками та чоловіками у ключових сферах життя. Переглянути Індекс українською мовою можна за посиланням. Англійською мовою – тут.

У заході взяли участь Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, урядові представники та експерти з ґендерної рівності. Міністерство соціальної політики України представила Ірина Постоловська.

«Ґендерна рівність – це фундамент демократичного суспільства. Україна продовжує пріоритизувати цей принцип у політичній сфері, адже рівне ставлення є основою справедливого суспільства. Ми також розвиваємо доглядові послуги, щоб створити більше можливостей для жінок повернутися на ринок праці», – зазначила Ірина Постоловська.

Індекс охоплює шість ключових сфер: робота, гроші, знання, час, вплив і здоров’я. Україна посіла 20-те місце серед 27 країн ЄС + Україна, продемонструвавши найвищі показники у сферах «Здоров’я», «Гроші» та «Час», що є найближчими до середньоєвропейських.

Серед позитивних зрушень також відзначено поступ в імплементації Стамбульської конвенції, яка посилює боротьбу з ґендерно зумовленим насильством. Її ратифікація Україною у 2022 році стала важливим кроком для захисту постраждалих та розширення механізмів боротьби з насильством.

Під час дискусії учасники заходу обговорили, як результати Індексу можуть сприяти реформам, інтеграції України до ЄС та відігравати ключову роль у післявоєнному відновленні країни.

Розрахунок індексу ґендерної рівності для України тривав 1,5 роки. Наступний етап – зміцнення спроможності державних інституцій у використанні європейської методології збору та аналізу даних, а також інституалізація українського Індексу й забезпечення його регулярного розрахунку.

Створення Індексу стало можливим завдяки підтримці ЄС та спільним зусиллям Українського Жіночого Фонду, Державної служби статистики України за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.

Завдяки єдності та спільним зусиллям Україна стала першою країною, яка отримала статус кандидата в члени ЄС, водночас продовжуючи боротьбу за незалежність у розпал повномасштабної війни. Ми також стали першою державою, що розробила Індекс ґендерної рівності в умовах війни. Це важливий крок до стратегічного планування реформ у сфері рівності жінок і чоловіків та створення інклюзивного підходу до відбудови країни.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь